Kohtumaja sööb aastas üle 15 miljoni krooni

13. september 2001, 08:00

Tuleva aasta juunis Lille mäel valmiv justiitshoone sööb lähiaastail justiitsministeeriumi eelarvest üle 15 miljoni krooni aastas, 2003. aastal võib summa küündida 20 miljoni kroonini, kirjutab Tartu Postimees.

Justiitsministeeriumi nõunik Keit Pentus nentis, et ministeeriumil pole praegu selge, kes hakkab tuleva aasta juunis valmivat justiitshoonet valvama, kes koristama, kes hoolitseb prügiveo- ja muude kommunaallepingute eest ning kui palju see kõik maksab.

?Kommunaalkulude suurusjärk on 1,3 miljonit krooni, aga see pole täpne summa,? ütles Pentus. ?Tõenäoliselt korraldatakse teatud teenuste riigihanked. Ühtegi lepingut veel sõlmitud ei ole.?

Läinud reedel justiitshoonele nurgakivi pannes teatas justiitsminister Märt Rask taas, et ministeerium otsustas loobuda riigile kuuluvale Kalevi 1 krundile ise maja ehitamast, sest see segaks ministeeriumi põhitööd.

?Riik ei pea olema majavalitseja või laduma müüri ja lupjama lagesid,? leidis Rask. ?Riigi ülesanne on teenida kodanikke.?

Justiitshoone ehituse tellija ning rahastaja AS Hansa Liising Eesti maksab Merko Ehitusele maja püstitamise eest 124,6 miljonit krooni. Justiitsministeerium võtab hoone Hansa Liisingult rendile ning maksab ehitusraha jupikaupa tagasi, tasudes lisaks ligi 30 miljonit krooni intressi.

Maksete iga-aastane muutumatu põhiosa on 6,5 miljonit krooni, millele lisanduvad intressid, maamaks ning käibemaks. Intressimaksed on alguses kõrgemad ning vähenevad laenujäägi kahanedes. Suurim on riigi kulu 2003. aastal, kui makse küünib 16,5 miljonini.

Hansa Liisingu ja ministeeriumi kasutusvalduse leping kehtib 17,5 aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing