Pooled Eesti elanikud majanduskriisi kartuses

19. september 2001, 07:46

Emori telefoniküsitlusese andmetel kardavad ligi pooled Eesti elanikud, et Ameerika Ühendriikide katastroof toob kaasa ülemaailmse majanduskriisi, kirjutab Postimees.

Postimehe tellimusel eelmisel nädalal tehtud küsitluses tunnistas kartust maailma majanduskriisi ees tervelt 49 protsenti vastanutest. Enim pelgavad majanduskriisi 35-49aastased elanikud.

Eestlased on pessimistlikumad kui muulased: neist pelgab kriisi saabumist 52 protsenti, muu rahvuse esindajaist aga 44 protsenti.

?Eestlased elavad Ameerika-kesksemas meediaruumis ja on sealt tulevast infost rohkem mõjutatud kui venekeelsed vastajad,? selgitas Emori suunajuht Aivar Voog.

Ehkki nii Ühispanga kapitaliturgude strateeg Aivo Kangus kui Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt nentisid kui ühest suust, et kriis maailma majanduses on tõesti maad võtnud ning seejuures juba enne Ameerikat tabanud katastroofi, ei näe pankurid sellel olevat väga olulist mõju Eesti riigile.

?Leian, et paanikaks ei ole põhjust,? nentis Indrek Neivelt. ?Selge on see, et maailma majanduse olukord ei lähe ilmselt lähimal ajal paremaks, kuid olen samal ajal optimist ja leian, et meie riigi elanikud ei pea sellest lähtuvalt erilist muret tundma.?

Aivo Kanguse hinnangul pole pärast USA tragöödiat laiema kõlapinna pälvinud majanduskriisis midagi erakorralist.

Ühispanga analüütikud nägid maailma majanduse jahenemist ette juba mõnda aega enne seda, kui New Yorgi pilvelõhkujad pärast terroristide rünnakuid kaheksa päeva tagasi kokku varisesid.

?Nii ei ole selles täna päevakorrale tõusnud teemas midagi erakorralist, USAs juhtunu lihtsalt kiirendab neid protsesse, mis juba varem eratarbimise vähenemise tõttu käima lükkusid,? lausus Kangus. Tema väitel oleks majanduse jätkuva madalseisuni jõutud ka ilma tragöödiata.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing