Kindlustusfirmade kahjud oodatust suuremad

21. september 2001, 10:40

Kindlustusfirmadele Ühendriikide terrorirünnakust tekitatud kahju on suurem kui ettevõtted on seni arvanud, kirjutab Financial Times reitinguagentuuridele viidates.

Standard Poor?s teatas, et langetab Maailma Kaubanduskeskuse katastroofiga seoses mitmete kindlustusfirmade ja edasikindlustajate reitinguid.

Reitinguagentuuri kinnitusel ei ole siiski karta, et juhtivad kindlustusfirmad ja edasikindlustajad muutuksid terrorirünnaku tõttu maksujõuetuks.

Standard Poors teatas, et 55 juhtiva kindlustusfirma ja edasikindlustaja kogukulud agentuurile saadetud konfidentsiaalsetele materjalidele ja avaliku informatsiooni põhjal moodustavad senini 14 miljardit dollarit (236,5 miljardit krooni).

Agentuuri teatel suureneb see summa pärast täpsemate andmete ja hinnangute avaldamist tõenäoliselt märkimisväärselt.

Kui kahjud ületavad 15 miljardi dollari (253,4 miljardit krooni) piiri, mõjutab see märkimisväärselt iseseisvate kindlustusfirmade bilanssi.

Standard Poor?si Londoni finantsteenuste direktor Rob Jones kinnitas, et selleks, et kindlustussüsteemi pärast peaks hakkama muret tundma, peaksid kogukahjud ületama 50 miljardi dollari (845 miljardi krooni) piiri.

Reitinguagentuuri Moody?s teatel on samuti oodata kahjusummade suurenemist. 'Varasemate katastroofide kogemus näitab, et mida rohkem informatsiooni muutub kättesaadavaks, seda enam suurenevad kahjusummad, ' teatas Moody?s.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing