HI-viirusse nakatuvad üha rohkem Tallinna õpilased

26. september 2001, 08:09

HI-viirusse nakatuvad üha enam Tallinna eestikeelsete koolide õpilased, kelle osakaal surmahaiguse põdejate seas on tõusnud juba 30 protsendini, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil on siin kenasid lapsi Mustamäe ja Õismäe koolidest,? ütles Aidsi Ennetuskeskuse meditsiiniõde ja sotsiaaltöötaja Grete Lehtla. Tema sõnul on 30 protsenti testitud HIV-positiivsetest eestlased. Veel mõnda aega tagasi oli see suhe 90:10 venekeelse elanikkonna kasuks.

Lehtla rääkis, et oma elu pärast hirmu tundvad noored on üha enam hakanud käima ennetuskeskuses analüüse andmas. Eile käis kolme esimese lahtioleku tunniga end kontrollimas 16 noort. Iga kolmanda proov osutus positiivseks.

Tervisekaitse talituse pressinõunik Agnes Jürgens lausus, et esialgu on HI-viirus peamiselt süstivate narkomaanide oht, kuid kui praegune, HI-viirusest enim kahjustatud 15-19aastaste põlvkond seksuaalselt aktiivsemaks muutub, nakatuvad kiiresti ka nende seksuaalpartnerid. Üle 35aastaseid nakatunuid on esialgu vähe.

?Praegu käivad kontrollis 30-40-aastased härrad, õnnest upakil, et näe, said kena teismelise plika kätte ja see lubab endaga kõike teha,? kirjeldas Grete Lehtla, ?tüdruk ei mõtle millestki muust, kui mitu doosi ta sel moel teenitud raha eest saab.?

Lehtla sõnul on on HIV positiivsena arvel ligi 400 naist, kes selliseid härrasid potentsiaalselt nakatada võiksid.

Medõde oli veendunud, et hädade algus on koolide puudulik tervisekasvatus. ?Meil on siin käinud krunnidega vene koolide õpetajaid, kelle jaoks on kõik lapsed kesksoost ja kes hüüavad u?as!, kui kuulevad, et peavad lastele seksuaalprobleemidest rääkima,? oli ta nördinud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing