Väikeettevõtted saanud KredExi garantiidega 150 miljonit krooni laenu

Raimo Ülavere 04. oktoober 2001, 15:50

Selle aasta viimase seitsme kuuga on väikeettevõtted saanud pankadest sihtasutuse KredEx garantiidega laenu üle 150 miljoni krooni, teatas sihtasutus pressiteates.

KredEx alustas pankadest garantiitaotluste vastuvõtmist veebruari lõpus. Septembri lõpu seisuga olid pangad taotlenud garantiid 95 laenuprojektile.

Kõige enam kasutab oma klientidele täiendavate võimaluste pakkumist Ühispank, kellelt üksi laekusid pooled taotlustest. 22 % pankade esitatud taotlustest ei leidnud KredExis rahuldamist ning 9 ettevõtjat loobusid laenuvõtmisest.


Enamus garanteeritud laenudest (96%) on läinud väikeettevõtetele, kus on alla 50 töötaja. Garantiisid on rakendatud eelkõige investeerimislaenude andmiseks, millega ehitatakse või remonditakse tootmishooneid ning soetatakse uusi seadmeid. Laenu saanud ettevõtetes on tööl 792 inimest, kellest paljude töötingimused paranevad tänu tootmishoonete renoveerimisele või tehnoloogilise taseme edenemisele. Kaheksa laenusaanud firmat kavandavad luua 113 uut töökohta.

KredEx võib garanteerida kuni 75 % laenusummast. Tänu mõnele suurele laenule on keskmine garantiimäär laenuportfelli kohta langenud 40%-le. Väljastatud garantii keskmine suurus ettevõtte kohta on 1,2 mln krooni. KredExi maksimaalne määr ühe ettevõtte kohta on 7 mln krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing