Tallinn peatas ajutiselt Tartu maantee läbimurde rajamise

09. oktoober 2001, 07:29

Tallinna linnavalitsus peatas ajutiselt Tartu maantee läbimurde ehitamise, sest soovib saada muinsuskaitsjate lõplikku seisukohta läbimurde alale jääva keskaegse ehitise säilitamise vajalikkusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme praegu kõik tööd peatanud kuni muinsuskaitsenõukogu reedel tehtava otsuseni, kas ja millisel kujul säilitada läbimurde alale jääv arvatavasti keskaegne ehitis,? lausus säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja asetäitja Hain Karu. ?Väga raske on ennustada, millise otsuse nõukogu vastu võtab, kuid võib karta, et läbimurde ehitamine läheb seetõttu lõppkokkuvõttes kallimaks kui algselt planeeritud.?

Tallinna muinsuskaitseinspektsiooni peadirektori asetäitja Anton Pärn lausus, et muinsuskaitsjad on valmis leidma kompromisse. ?Ei ole nii, et Tartu maantee läbimurde ehitamisel on nüüd kriips peal, tuleb lihtsalt maha istuda ja arutada võimalikke lahendusvariantide üle,? ütles Pärn. ?Peaküsimus on selles, kuidas mõlemat asja ühitada, et nii läbimurre saaks tehtud, kui keskaegne ehitis säilitatud,? lisas ta.

Tartu maantee läbimurde alale jääva Püha Johannese Hospidali varemete säilitamist ja konserveerimist soovitas muinsuskaitsenõukogule möödunud reedel arheoloogiamälestiste ekspertnõukogu. Nõukogu leidis, et arvatavasti 14. sajandist pärit varemed omavad suurt kultuuriväärtust, kuna tegu on kunagise Tallinna eeslinna ehitisega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing