Juniperi aktsia lendas tulemuste peale üles

12. oktoober 2001, 10:18

Arvutivõrkude infrastruktuuri seadmeid ja tarkvara tootev Juniper Networks sai kolmandas kvartalis kahjumit kuid üllatas investoreid sellega, et täitis oma finantseesmärgid vaatamata telekomisektorisse tehtavate kulutuste langusele ja USAd tabanud terrorirünnakule.

Eilse börsipäeva lõpuks Nasdaqil 11% ehk 16,64 dollarini kerkinud aktsia on järelkauplemises kerkinud veel ligi 23%, tasemeni 20,45 dollarini.

Ettevõte teatas, et ta käive peaks järgneva 15 kuu jooksul püsima stabiilne.

Juniper sai kolmanda kvartalis 29,7 mln dollarit (510 mln krooni) ehk 9 senti aktsia kohta kahjumi. Möödunud aastal samal ajal teenis ettevõte 58,1 mln ehk 17 senti kasumit aktsia kohta.

Ettevõte kvartali käive kasvas aastaga vähem kui 1%, küündides 201,7 mln dollarini (3,5 mld krooni).

Käive oli vastavuses ettevõte juulikuus tehtud 202 mln dollari suuruse käibeprognoosiga, mida aga paljud analüütikud ja investorid pidasid pärast 11. septembri terrorirünnakut kätesaamatuks.

?Praegu keskkond on siiski veel väljakutsuv,? teatas intervjuus ettevõte juhatuse esimees Scott Kriens. ?On liiga vara öelda, et telekomisektor oleks stabiliseerunud. Telekomi ettevõtted vähendavad tõenäoliselt investeeringuid ka järgmisel aastal kuid ma usun, et internetiga seotud masinavärki see niipalju ei puuduta,? lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing