Omanikud plaanivad Põhjasadama müüki

05. november 2001, 08:13

Eesti Päevalehe andmeil kaaluvad Paldiski Põhjasadama omanikud sadamaala müüki 10 miljoni dollari ehk üle 170 miljoni krooni eest. Müügi põhjuseks võib olla kaubavoogude puudus ning sellest tulenev omanike soovimatus sadamasse investeeringuid suunata.

Harju maavanem Orm Valtson kinnitas, et on kuulnud Põhjasadama müügiplaane. ?See on teatud siseringkondade asi ja vaevalt seda omanike poolt avalikustada soovitakse,? ütles Valtson.

?Mina olen kuulnud, et omanikud tahavad Põhjasadama ära anda,? tunnistas ka Tallinna Sadamale kuuluva Paldiski Lõunasadama juht Joel Tammeka.

Tammeka sõnul on vastupidiselt Lõunasadamale, kellel läheb hästi ning kelle kaubavood on korras, olukord Põhjasadamas sootuks vastupidine. ?Kaubavood on väikesed ning ka kai äärne süvis liialt madal, et sinna suuremad kaubalaevad sisse saaksid sõita. Kui ikka kaupa ei liigu, siis ei saa ka investeerida,? rääkis Tammeka.

Ka Paldiski Sadamate ASi juhatuse esimees Rein Pinn tunnistas, et Põhjasadamat läbivad kaubavood on praegusel hetkel peaaegu olematud. ?Kaubavood on küll olemas, kuid need on rohkem pudukauba sadama vood,? märkis Pinn.

Eesti Päevalehe andmeil soovivad Põhjasadama omanikud sadamaala müüki panna 10 miljoni dollari, ehk umbes 175 miljoni krooniga. Tammeka sõnul pole tema mingeid Põhjasadama müüginumbreid seni kuulnud. ?Eks iga hinna paneb paika turg,? märkis ta.

?On sada protsenti kindel, et sadama müügiga ei tegeleta,? tunnistas aga Põhjasadamat haldava Paldiski Sadamate ASi nõukogu liige Tiit Maidre. ?On olnud küll huvilisi, kes tahaksid osta, kuid mitte midagi enamat,? lisas ta. Maidre kinnitusel on praegustel Põhjasadama omanikel endal sadamaga kindlad tulevikuplaanid.

Paldiski Põhjasadama praegu umbes 30 hektari suurune territoorium kuulub Baltic Republic Investmentsile. Seda, millised eraisikud nimetatud ettevõtte taga on, Maidre ei öelnud. Ettevõtte üheks põhiosanikuks peetakse viinatööstur Igor Savenkovi ning osanikuks ka Paldiski endist linnapead Jaan Mölderit, kes on varem öelnud, et linn sai sadamaala müügi eest 10 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing