Vene finantsmonitooringu komitee jaoks riigis pangasaladusi pole

06. november 2001, 11:56

Hiljuti president Vladimir Putini loodud finantsmonitooringu komitee (ehk nn finantsluure) jaoks pangasaladusi ei eksisteeri, teatab RIA-Novosti.

Esmaspäeval esitles vene rahandusminister Aleksei Kudrin oma uut esimest asetäitjat, finantsmonitooringu komitee juhti Viktor Zubkovi. Komitee on iseseisev föderaalorgan, kuid juhib seda rahandusministri esimene asetäitja.

Komitee peab 1.veebruariks oma kontrolli alla saama informatsiooni võimaliku rahapesu kohta. Selle peaarvutisse tulevad kõik tehingud, mille suurus on üle 600 000 rubla, mis on registreeritud ükskõik millistes riigi finantsorganisatsioonides sh pangad, kindlustusasutused ja pandimajad.

Komiteel on õigus küsida kõikvõimalikku informatsiooni kahtlaste tehingute kohta.
Rahandusminister (ka asepeaminister) Aleksei Kudrin ütles, et finantsmonitooringu komitee esimeest tunneb isiklikult president Vladimir Putin, mis pole just vähetähtis, kuna organ töötab absoluutselt konfidentsiaalse informatsiooniga. 'Komitee jaoks ei eksisteeri pangasaladust, kuid ausate tehingute puhul see saladus samas paigas ka sureb', ütles asepeaminister.

Komitees hakkab tööle umbes 200 inimest, lisaks 100 territoriaalsete organite kaastöölist. Esialgu töötavad nad rahandusministeeriumi hoones, kuid komiteele eraldatakse lähiajal oma hoone, mis kindlustatakse vajaliku informatsioonilise ja füüsilise kaitsega.

15.-16.novembriks on planeeritud komitee töötajate kohtumine rahvusvahelise rahapesu vastu võitlemise organisatsiooni FATF esindajatega.
Komitee tegevust reguleeriv seadus astub Venemaal jõusse 1.veebruarist 2002.

<#Lenta.ru=http://lenta.ru/economy/2001/11/05/kudrin/>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing