Tallinna hiigellaen võib kaasa tuua maksutõusu

08. november 2001, 09:11

Analüütikute hinnangul võib Tallinn plaanitava 1,47miljardise laenu tagasimaksmisel hätta jääda ning see võib linna tulude suurendamiseks tulevikus tõsta kohalikke makse, kirjutab Postimees.

Ennekõike võib linn teha seda üksikisiku tulumaksu suurendamise kaudu, aga ka maamaksu või siis uue müügimaksu kehtestamisega.

Rohkem kui 90 protsenti linna tuludest tuleb aga üksikisiku tulumaksust. Linnal on õigus seda vajaduse korral ühe protsendipunkti võrra suurendada ehk praeguse 26protsendilise tulumaksu asemel kehtestada 27 protsenti.

Veel võib linn kehtestada kuni üheprotsendilise müügimaksu, mis liidetaks käibemaksule ja mida koguks maksuamet. Linn saab jätta ka maamaksu protsendi samale tasemele kui praegu, kuigi maksualune maa kallineb.

Analüütikute hinnangul on linna tulude vähenemine seoses majanduse jahtumisega, koondamiste ja palkade külmutamistega küllaltki tõenäoline. Ühispanga analüütiku Sven Kunsingu sõnul peab linnavalitsus endale makromajanduses toimuvate muutuste taustal laenuga kaasnevad riskid selgeks tegema.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing