Res Publica pakub professor Taageperale parteijuhi kohta

15. november 2001, 07:58

Ühenduse Res Publica baasil sündiva uue erakonna asutamiskongressil 8. detsembril Saku Suurhallis võidakse pakkuda parteiliidri kohta Rein Taageperale, kes ilmselt erakonna esimeheks ei kandideeri, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mis me siin salatseme, Rein Taagepera on tõenäoline kandidaat erakonna juhi kohale,? ütles Res Publica pressiesindaja Urmas Reitelmann.

Ühenduse peasekretäri Ken Marti Vaheri sõnul on Taagepera üks mitmest võimalikust kandidaadist. ?Lõplikke kandidaate veel ei ole. Üldkoguni on aega kolm nädalat,? lisas Vaher.

Augustis Res Rublicaga liitunud professor Taagepera on ärimees Olari Taali kõrval kõige tuntum suuri poliitilisi ambitsioone omava ühenduse liige.

Suve lõpul rääkis Taagepera Eesti Päevalehele, et tema elulaad ei luba tal täie jõuga poliitikasse sukelduda. ?Meil on abikaasaga kanda ühine pinge perekonna ja kodumaa vahel, sest kõik meie lapsed ja neli lapselast elavad praegu USAs,? rääkis Taagepera.

Tartu Ülikoolis loenguid pidav tuntud ühiskonnateadlane elab seitse kuud aastas Californias ja viis kuud Eestis. ?Sellise elustiiliga saab olla nõustaja, aga mitte päevast-päeva otsustaja ja nende eest vastutaja,? lausus ta oma poliitilise tuleviku kohta. Eile ei õnnestunud Eesti Päevalehel praegu Ameerikas viibiva, kuid peatselt Eestisse saabuva professoriga kontakti saada.

Sotsioloog Juhan Kivirähki sõnul on erakonnastuval Res Publical vaja etteotsa tuntud nimesid, kellest praegu tundub põud olevat. ?Kindlasti esindab Taagepera uut poliitilist kultuuri,? lausus ta.

Kivirähk lisas, et kõige tähtsam on aga maailmavaade, mis Res Publica puhul on veel ebaselge, kuid näib kohati sotsiaaldemokraatlik. ?Kui Res Publica positsioneerib end konservatiivse parempoolse erakonnana, sobib soliidne professor juhiks. Kui üldine kuvand tuleb nooruslik ja muutustele avatud, peaks ka erakonna liider noorem olema,? rääkis Kivirähk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing