Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majaomanik takistas liivahunnikuga sissepääsu Kännu poodi

15. november 2001, 10:42

Eile hommikul jäid Mustamäel Vilde teel kunagisse ABCsse, nüüd Kännu-nimelisse kauplusse minejate suud üllatusest lahti, kui nad poeukse ees mitu koormatäit liiva avastasid, kirjutab SL Õhtuleht

?Mis see olgu!? olid inimesed segaduses. ?Kust lähedalt nüüd õlut saab?? muretsesid mehed pettunult.

Enne avamist üritasid Kännu poe töötajad liiva laiali kühveldada, ent samas lähedal seisnud autost väljunud kaks tumedates rõivastes ja kandiliste soengutega tegelast kiskusid poenaistel labidad käest.

Kännu poe töötajad olid närvis ja hirmunud. ?Siin on ennegi segaseid asju juhtunud. Meil on pommid plahvatanud, aknaid on puruks loobitud... Meie kõrval asuvas kasiinos on samuti marodööritsetud,? kirjeldas poes töötav keskealine naine olukorda.

Poeukse taga enamasti pensionäridest koosnev kannatlikult ootav inimmass suunati kauplusse varuväljapääsu kaudu.

Poejuhataja vaidles samal ajal tagaruumides Boriss Daniloviga, majaomaniku väidetava esindajaga. Kes on nüüd hoone tegelik omanik, jäi vaatamata korduvatele pärimistele selgusetuks. SL Õhtulehe andmetel on Boriss Danilov seotud osaühinguga Dagerre ning aktsiaseltsidega Restano ja Talrand.

?Maja kuulub 1. novembrist Boriss Danilovi poolt esindatavale firmale, aga kõik külmaseadmed ja muu vara on meie. See on ka rendileppes kirjas,? ütleb poe naisjuhataja ja lisab, et hoone uus valdaja üritab neid lihtsalt tänavale tõsta ja varad ka ära võtta. ?Aga meie rendileping kehtib 1. augustini 2002,? on ta ahastuses. Juhataja kinnitusel on neid ennegi ähvardatud. Oma sõnade kinnituseks näitab ta kuuliauku aknaklaasis.

Paaritunnise emotsionaalse vaidluse järel, kus osalevad ka kaks politseiametnikku ja ESSi turvamees, on osaühing sunnitud alla kirjutama uuele lepingule, kus nagu nõiaväel on 30kroonisest ruutmeetrihinnast saanud 35 krooni.

?Meile anti kaks kuud aega, et oma asjad kokku panna ja töötajatele palk välja maksta,? on juhataja löödud.

Ajal, kui müüjannad suunavad igapäevaseid kliente tagauksest kauplusse, parkis keegi oma auto risti ka varuväljapääsu ette. ?Nii nad teevad, nagu Eesti Vabariigis kombeks,? on poetöötajad napisõnalised.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing