Ravi hinna tõus läheb arsti tasku

16. november 2001, 08:16

Haiglajuhtide sõnul aitab täna haigekassa nõukogus arutatav raviteenuste hinna tõus täita vaid aastatega meditsiinis tekkinud rahalise tühimiku ja tõsta arstide palka, kuid ei taga patsiendile olulist kvaliteedimuutust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mina ei julgeks küll öelda, et patsientidele kohe paradiis tekiks,? märkis Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Kaido Kotkas, kes esimese asjana personalil palka tõstaks. ?Ma ei suuda inimesi, lubadusi andes ja nägusid tehes, motiveerida.?

Tema sõnul peaks eriarstidele määratav summa suurenema vähemalt 250 miljoni krooni võrra, et seda ka palkades tunda oleks.

Suuremate muudatustena on kõne all olnud voodipäeva hinna tõstmine ja eriarsti visiiditasu suurendamine. Mõlema eest tasub haigekassa. Hinnatõusu suurus ei ole veel kinnitatud, kuid jääb ilmselt 15 ja 25 protsendi vahele. Voodipäeva hind on hetkel 240 krooni.

Kaido Kotkase sõnul vajuks haiglate süsteem rahapuuduse jätkudes mõne aastaga kokku. ?Paari aastaga oleme jõudnud olukorda, kus haiglad peatselt oleksid suutnud anda ainult vältimatut abi. Hinnatõus aitab sellist aega edasi lükata,? rääkis ta.

Kotkas lisas, et voodipäeva hinna tõstmine aitab haiglal ka inventari uuendada. ?Piltlikult: leivategijatele võib ka öelda, et tootke ühekroonist leiba. Esialgu saaks sellega võib-olla hakkamagi, aga varsti langeks aparatuur rivist välja, elekter jääks maksmata ja lõpuks tuleb tootmine lõpetada,? kirjeldas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing