Võõrnumbritega autode juhid saavad karistada

07. detsember 2001, 09:22

Võõrriikide numbrimärkidega Eestis sõitvate autode juhid rikuvad politsei väitel seadust ning riigil jääb seetõttu saamata sadu tuhandeid kroone aktsiisi ja käibemaksu ning riigilõivu, kirjutab Postimees.

Kõrge aktsiis ja käibemaks Eestisse imporditavatelt kasutatud autodelt on kaasa toonud massilise naabermaade numbrimärkidega sõiduautode ilmumise Eesti teedele. Politsei andmetel on enamasti tegu sõidukite tollivormistusest hoidumisega, sest piiri tagant ostetud odav auto muutub pärast tollimaksude tasumist liiga kalliks.

Politsei hinnangul sõidab pealinna piirkonnas tuhandeid peamiselt Leedu ja Läti numbrimärkidega autosid, mille roolis on kohalikud, volituse alusel autot kasutavad kohalikud. Postimehe andmetel müüakse autod Eestisse ümber vormistamata ning uus omanik kasutab seda volituse alusel.

Tallinna liikluspolitsei alustas paar nädalat tagasi massilist võrrnumbritega autode kontrolli ning lisaks trahvile keelab politsei seaduserikkujal sõiduki kasutamise enne ümberregistreerimist. Politsei annab tabatud juhtide andmed tollile, kes karistab neid tolliseaduse alusel kuni sõiduki kolmekordse väärtuse suuruse trahviga.

Tolliameti pressiesindaja Aivar Pau ütles, et tolliseaduse kohaselt tuleb välisriigi numbrimärki kandev sõiduk, kui seda ei kasuta turist, vormistada Eestisse sisenemisel tollis ning kanda viie päeva jooksul ARKi sõidukite registrisse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing