PM: Eesti Energia sillutab teed hinnatõusuks

16. jaanuar 2004, 08:12

Eesti Energia eraldab iseseisvateks äriühinguteks osaühingud Põhivõrk ja Jaotusvõrk, mille investeeringuteks plaanitakse elektrihinna tõusu.

Ettevõtete eraldamine on tingitud elektrituruseadusest, mille kohaselt peavad võrguettevõtted olema raamatupidamislikult ja juriidiliselt eristatud teistest elektriturgu puudutavatest tegevusvaldkondadest. Võrguettevõtted on Eesti Energia kontsernis töötanud iseseisvalt paar aastat, aprillist korraldatakse see vormiliselt, kirjutas Postimees.

Kuna Põhivõrk vajab järgneva 15 aasta jooksul 500 miljonit krooni aastas investeeringuid ja Jaotusvõrk 750 miljonit krooni aastas, siis praegustest võrkude tuludest selleks ei piisa.

«Elektrivõrgud on kohati 30-40 aastat vanad ja neisse on tarvis investeerida,» kinnitas Eesti Energia tehnikadirektor Lembit Vali.

Põhivõrgu ja Jaotusvõrgu varade tootlust soovib energiafirma tõsta praeguselt kahelt-kolmelt protsendilt 6-8 protsendile, mis koos elektrimüügi kahjumi kaotamisega tähendaks 15-20% elektri keskmise hinna tõusu.

Vali lubab, et iseseisvad äriühingud toovad koos kallima hinnaga kaasa ka teenuste kvaliteedi tõusu. «Lühenema peavad liitumise tähtajad, vähenema pingeprobleemidega klientide arv ja elektrikatkestused, lühenema katkestuste kestus ja vähenema elektrikaod,» märkis Vali.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing