Börsikommentaar: lüpsilehmadest on saanud taas kasvuaktsiad

12. märts 2004, 10:17

Börsiettevõtete seni avaldatud dividendid on keskmiselt küll veidi suuremad kui aasta tagasi, kuid dividenditootlus on siiski kahanenud.

Ehk teisisõnu, vahepeal juba päris korralikku dividenditootlust pakkunud aktsiatest ehk nn lüpsilehmadest on taas saanud kasvuaktsiad. Täna 4 krooni suurusest ehk eelmise aastaga võrreldes kahekordsest omanikutulust teatanud Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia dividenditootluseks tuleb 3,1 protsenti. Eelmisel aastal samal ajal oli see 3,6 protsenti. Selle aktsia dividenditootluse langus on aga seniavaldatutest väikseim.

Saku õlletehase <GR#EE.SAKU> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsiate dividenditootlused on aastaga langenud 3,1 protsendipunkti võrra vastavalt 4,6 ja 4,3 protsendile, (mõlemad maksid eelmisel aastal ja sel aasal omanikutulu 5 krooni aktsia kohta). Hansapank <GR#EE.HP> maksab aktsia kohta dividendi krooni võrra rohkem kui eelmisel aastal (7 krooni aktsia kohta), aga aktsia hinnatõusu tõttu on dividenditootlus langenud 0,5 protsendipunkti võrra 1,9 protsendile. Hansapank on eelpoolnimetatutest ka kõige väiksema tõusu teinud aktsia. Aktsia on aastaga kerkinud 49 protsenti võrrelduna Norma aktsia 62protsendilise ja Saku 72protsendilise tõusuga. Harju Elektri aktsia on aga aastaga kallinenud 129 protsenti olles peamine kandidaat esikohale aktsia tulususe edetabelis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing