USA automüük on märtsis kesine

29. märts 2004, 11:48

Vaatamata suurele nõudlusele uute sõidu- ja veoautode järele veebruaris on autode müük märtsis Ameerikas olnud suhteliselt nõrk.

Põhjus on olnud osaliselt tänu uute töökohtade puudumises kasvavas majanduses ning teiseks juba müüdud suures koguses uutes autodes, kirjutas Janek Juhanson investeerimispanga LHV internetiküljel.

Autotööstuse analüütikud ennustavad märtsiks suhteliselt kesist tulemust. Aasta peale laiendatuna (seda ühikut kutsutatakse ka SAAR ? seasonally adjusted annual selling rate) oleks läbimüük ligikaudu 16,6 mln sõidukit.

SAAR näitab, milline oleks müügitulemus terve aasta jooksul juhul kui läbimüük jääks terveks aastaks konstantseks.

SAARi abil on lihtne võrrelda omavahel erinevate kuude müügitulemusi. Kuigi selle märtsi SAAR on suurem kui eelmise aasta märtsi 16,1 mln ning eelmise kuu 16,4 mln peavad analüütikud tulemust nõrgaks, eriti kui arvestada, et märtsi näol on tegemist kevadise müügihooaja alguskuuga, valitsus tegi äsja maksukärpeid ning majandus on asunud kasvama.

Goldman Sachs?i sõnul on tulemus väiksem kui nad kevadise hooaja algusest ootaksid. Selle aasta esimese kvartali hõre müük võib sundida analüütkuid tegema korrektiive 2004 aasta müügiprognoosidesse.

Terveks aastaks prognoositi 16,6 kuni 17 miljoni sõiduki müüki, kuid esimene kvartal annab lootust vaid 16,4le.

Merrill Lynchi uuringu kohaselt on märtsi tulemustest näha müügitegevuse hoogustumist, kuid aasta prognoosi täitmiseks peab aasta ülejäänud kuudel olema müük suurem kui keskmiselt 17 mln kuus.

Samal seisukohal on ka Standard Poor?s, kes usub jätkuvalt, et aasta tulemuseks võib tulla 16,8 mln müüdud sõidukit.

Juhul kui S P-l on õigus oleks 2004 kõigi aegade paremuselt teine müügiaasta ning tugevam kui eelmise aasta 16,7 mln müüdud autot.

Samas loodavad analüütikud, et Detroidi tootjad suudavad uute mudelite toel suurendada oma turuosa. Paljud neist mudelitest jõuavad alles praegu turule ning turuosa kasv peaks ilmnema alles järgmistes kvartalites.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing