Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Pärnu saab uue kergejõustikuhalli

05. aprill 2004, 07:56

Pärnu linna arhitektuurikonkursile, mille eesmärk oli saada uus võimla Väike-Kuke tänaval asuva Hansagümnaasiumi kõrvale, laekus 16 tööd.

Suur tööde hulk näitab, et huvi Tallinnast väljapoole planeerimiseks on täitsa olemas, kirjutas Eesti Päevaleht.

Esimese koha sai arhitektide Ralf Lõokese ja Karli Luige töö ?Põhjavalgus?, teise Tõnu Laanemäe töö ?Trops?. Kolmandad preemiad anti arhitektuuribüroo Kosmos (arhitektid Villem Tomiste ja Mihkel Tüür) tööle ?Hüpe? ja Andres Sevt?uki ning Maia Tüüri projektile ?Maa?.

Võidutöö ?Põhjavalgus? sai Pärnu linnaarhitekti Ülar Saare sõnul ?üriis selgelt enim hääli. Põhjuseks olevat piiratud eelarve juures (25 miljonit krooni) tekitatud idee ökonoomsest, ratsionaalsest majast, mis täidab kõige paremini eelkõige oma funktsiooni ja on linnaruumis tagasihoidlik. Ainuke kitsaskoht komisjoni arvates on maja sakiline katusemaastik, kuhu võib talvel lund koguneda, nii et tekib läbisadamise oht.

Täna saab linnavalitsus võidutööde arhitektidega kokku ja otsustab, kellega alustada edasisi läbirääkimisi. Näitus võistlustöödest on üleval Tartu ülikooli Pärnu kolled?i fuajees.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing