Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

KredEx: meil polnud midagi offshore-firma nõude vastu

14. aprill 2004, 15:18

KredExi selgituse kohaselt ei olnud neil midagi nõude vastu, mis võimaldab offshore-firmale vormistatud halvalt laenult teenida 1,4 mln krooni.

?Ekspordi ja krediidi garanteerimise sihtasutus (EKGS) loovutas oma nõude Tabac International S.A. Eesti filiaali vastu OÜ-le Dacosta Trade, sest ilmselt ei soovinud sihtasutus ise sissenõudmiskulusid kanda, teadmata, kas midagi on võimalik tagasi saada või mitte,? kommenteeris KredExi infojuht Maris Heinaru nõude loovutamist, mille pärast mõistis Tallinna linnakohus EKGSi eksjuhi Gunnar Lambingu süüdi ametiseisundi kuritarvitamises.

?Ka Dacosta Trade?il ei õnnestunud nõude alusel raha tagasi saada. Kui alustati OÜ Dacosta Trade likvideerimist, tegi viimane KredExile ettepaneku nõue Tabac Internationali vastu tasuta tagasi võtta. Kuna KredExil ei olnud tehingust midagi kaotada, oli KredEx ettepanekuga nõus,? selgitas Heinaru. ?Kohtuotsus selgitab, kas Gunnar Lambing vastutab tekitatud kahju eest oma varaga ja kas KredExile hüvitatakse tema eelkäija EKGSi kahjud.?

KredExi taotlusel on 1,4 mln kroonise võla katteks arestitud Lambingu maja ja auto. Kui Tallinna linnakohtu otsus ametiseisundi kuritarvitamise kohta Lambingu puhul jõusse jääb, tekib KredExil võimalus offshore-firma Tabac Internationali võlg temalt sisse nõuda.

Halva laenu väljastas Inko Balti pank ja EKGS sai selle tasaarveldusega. Raha päästmiseks vormistas Lambing kasutuks osutunud laenutagatised ümber kommertspandiks õmblustooteid eksportivale Tabac International S.A.-le. Tabac International oli üks kunagise õmblustööstusega Sulev seotud offshore-firmadest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing