Salva kogus märtsis ligi 20 mln krooni preemiaid

16. aprill 2004, 11:46

Salva Kindlustus kogus märtsis 19,6 mln krooni kindlustuspreemiat, mida on 22,4% enam kui mullu samal perioodil, teatas ettevõte.

Märtsis kogutud preemiatest olulise osa andsid sõidukitega seotud tooted: kohustuslik liikluskindlustus 48 % ja kaskokindlustus 32%. Kindlustuspreemiate maht on kasvanud enim varakindlustuses, 30%.

Aasta esimeses kvartalis kasvas hüppeliselt liikluskindlustuse müük. Klientide hulgas suurenes pensionäride osakaal, kes oma sõiduki talvekorterist välja tõid ning vajasid liiklemiseks kehtivat poliisi.

Märtsis maksis Salva hüvitisi 15,3 mln krooni, millest kohustuslik liikluskindlus moodustas 8,3 ja kaskokindlustus 6,3 mln krooni.

Liiklus- ja kaskokindlustuse esimese kvartali kahjude osas oli raskeim kuu veebruar. Enamasti põhjustas liiklusõnnetuse libe tee, teeolusid mittearvestav sõidukiirus ning valed juhtimisvõtted.

Varakindlustuse kahjudest tulenesid suurimad tuleõnnetustest. Suurim hüvitis maksti Saaremaa piirkonda. Veekahjusid esines enim korterelamutes. Esimese kolme kuuga ei registreeritud varakindlustuses ühtegi loodusjõudude poolt tekitatud kahjujuhtumit.

Reisikindlustuse kahjudest olulise osa moodustavad reisitõrke juhtumid. Sagenenud on juhtumid, kus kindlustusklient ei saa reisile minna võib peab sealt ennetähtaegselt tagasi pöörduma, seda kas enda või oma lähedase haigestumise tõttu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing