Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: President näeb riigikohtu esimehena Märt Raski

27. aprill 2004, 07:43

President Arnold Rüütel küsis eile Reformierakonna aseesimehe ning endise justiitsministri Märt Raski käest valmisolekut kandideerida riigikohtu esimeheks.

Rask kinnitas pärast poolteist tundi kestnud vestlust riigipeaga, et kõneks oli Eesti põhiseadusliku korra edasine areng ning üheks teemaks oli ka riigi kõrgeima kohtu juhi ametikoha täitmine, sest senine esimees Uno Lõhmus asub 1. maist tööle Euroopa Ühenduste Kohtu kohtunikuna, kirjutab Postimees.

«President ütles, et näeb mind ühe võimaliku kandidaadina,» ütles Rask. «Ma suhtun sellesse äärmise tõsidusega ja väljendasin valmisolekut kandideerida, kui riigipea sellise otsuse langetab ja minu kandidatuuri parlamendile esitab.»

Enne kui president saab Raski Riigikogule ametisse nimetamiseks esitada, tuleb läbi viia rida seadusega ette nähtud protseduure, sealhulgas ligi kuu aega kestev julgeolekukontroll.

Rask nentis, et kui president teeb vastava ettepaneku ja parlament seda aktsepteerib, on erakonnast väljaastumine ja aktiivse poliitilise tegevusega lõpu tegemine möödapääsmatu.

Praegune Riigikogu õiguskomisjoni esimees Rask kinnitas, et juhul kui temast peaks saama riigikohtu esimees, saab temast Tartu elanik, sest just selles linnas riigi tippkohus asub.

Postimehe allikad on väitnud, et Rask eelistaks riigikohtu asukohana pigem pealinna. Rask ütles, et selle asukoha üle on diskuteeritud sama kaua kui presidendi otsevalimise üle.

Raski nimetamine looks pretsedendi, kus poliitik suundub kohtutööle.

Suurima opositsioonipartei Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp ütles Raski võimalikku kandidatuuri kommenteerides, et Keskerakond ei kiirusta seisukoha kujundamisega, pealegi pole Raski veel ametlikult esitatud.
«Kahtlemata on tegu hea juristiga,» lausus Sepp. «Samas on kindlasti ka kohtunike endi seas inimesi, kes kõrgeima kohtu esimehe kohale sobiksid.»

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing