Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: Aasias puhuvad jäised tuuled

17. mai 2004, 09:37

Poliitiliste pingete tõttu on Aasias tänane kauplemispäev koledalt alanud, Indias toimuvat võib pidada börsikrahhiks.

India aktsiaturg pandi tunniajase kauplemise järel kinni, sest aktsiaindeks kukkus 10,9 protsenti. Nüüd käib aktsiaturul taas kauplemine, kuid olenevalt indeksist on turg 15,5-17,5 protsenti miinuses. Reedel kukkus indeks 6,1 protsenti. Indias peetakse aktsiaturu languse põhjuseks uue valitsusjuhi Sonia Ghandi ütlust, et riik ei müü kasumlikke riigivarasid. India väärtpaberituru järelevalve uurib reedest aktsiaturu kukkumist.

Taiwani aktsiaindeks kukkus 5,1 protsenti. Aktsiaturg langes, sest kolm päeva enne president Chen Shui-biani ametisse vannutamist teatas Hiina, et ta peab aktsepteerima Hiina ülemvõimu või seisma tulega mängimise tagajärgede ees. Lõuna-Korea aktsiaturg oli kell 9 4,8 protsenti miinuses, Jaapan 3,2 protsenti miinuses.

Bloomberg kirjutab, et Euroopa aktsiaturud võivad avaneda miinuses, kusjuures India börsikrahh polegi põhjuseks. Põhjuseks on pigem kõrge naftahinna ja kõrgemate intressimäärade mõju majandustele ja ettevõtete majandustulemustele.

Mis võiks meie aktsiaturul toimuda? Kui olla solidaarne teiste turgudega, peaks ka meile kunagi USA intressitõusu järel toimuva Euroopa intresside tõusu ja kõrgemate kütusehindade valguses aktsiaturg langema. Eesti aktsiaturule on aga kombeks kõndida omapäi.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing