Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Opositsioon otsib uut linnapead

28. mai 2004, 08:02

Tallinna linnas opositsioonis oleva Res Publica esindajad kinnitavad, et neil on koos vajalikud hääled linnapea Edgar Savisaarele umbusalduse avaldamiseks.

Võimuvahetust takistab vaid kõigile osapooltele sobiva uue linnapeakandidaadi puudumine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Möödunud nädalal tilkus ajakirjandusse info kolme Keskerakonna saadikuga peetud läbirääkimiste kohta. Päevaleht Tallinnale on mitu Res Publica anonüümseks jääda soovivat linnavolinikku aga kinnitanud, et tegelikult peeti läbirääkimisi tervelt 13 keskfraktsiooni saadikuga, kes võivad toetada Savisaare mahavõtmist.

?Täna on linnavõimu vahetus pelgalt matemaatiline küsimus. Linnavõim on jõudnud sedavõrd selgesse kriisi, et edasi minna tänasel koalitsioonil enam kuhugi pole,? kommenteeris Rain Veetõusme Res Publicast.

Hääli saaksid opositsionäärid suure tõenäosusega ka praeguselt Keskerakonna partnerilt võimuliidus Reformierakonnalt. Eestimaa Ühendatud Rahvapartei fraktsiooniga, kellel on volikogus kolm saadikut ? Vladimir Afanasjev, Leonid Mihhailov ja Jevgeni Tomberg ?, pole Päevaleht Tallinnale teadaolevalt läbi räägitud.

Kui Res Publica esindajate jutt 13 usku vahetanud keskerakondlasest tõele peaks vastama, siis on seda palju rohkem kui paleepöördeks vaja. Küsimus on selles, et pärast Savisaarele umbusalduse avaldamist oleks üpris keeruline leida tema asemel kõigile osapooltele sobivat uut linnapead. Keskerakond võib esitada linnapea kandidaadiks praeguse abilinnapea Toomas Vitsuti, mis ei tõrjuks Savisaart linna tegelikust juhtimisest eemale ega muudaks sisuliselt mitte midagi. Res Publica jaoks oleks siis tegu Pyrrhose võiduga.

Ainus võimalus umbusalduse avaldamiseks tekiks siis, kui neli saadikut Keskerakonna fraktsioonist välja astuksid. Kui see toimub, võibki varsti oodata, et tehakse katse Keskerakond linnavõimust eemale tõrjuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing