Greenspan valmistub inflatsiooni ohjama

09. juuni 2004, 10:52

USA keskpanga juht Alan Greenspan andis mõista, et USA laenuintressid peavad võibolla tõusma seni arvatust kiiremini, et inflatsiooni ohjes hoida.

Esinedes satelliidi vahendusel Washingtonist konverentsil Londonis ütles Greenspan, et USA keskpank võib endale lubada rahapakkumise rahulikku järk-järgulist koomaletõmbamist, ent et vajadusel on Keskpank valmis ka jõulisemalt sekkuma, kirjutab Financial Times.

Majandusekspertide sõnul tähistasid need sõnad olulist muutust USA keskpanga retoorikas, kus fookusesse on naasmas inflatsioon. Samuti näitab see, et Keskpank on nüüd USA majanduskasvu tugevuses piisavalt kindel, nii et võib oma tähelepanu kasvu ergutamiselt inflatsiooni ohjamisele pöörata.

Esimeses kvartalis kiirenes tarbijahindade tõus (toit ja energia välja arvatud) aasta arvestuses 3,3 protsendile võrreldes 0,8 protsendiga läinud aasta viimases kvartalis.

Greenspan andis ka seni ühe selgeima vihje, et keskpangale hakkab muret tegema nafta kõrge hind, mis võib tuua energiakandjate kõrval ka muude kaupade hinnatõusu.

Analüütikute hinnangul ei ole 0,50 baaspunkti suurust intressitõusu loota enne USA presidendivalimisi. Jaanuariks- veebruariks peaks see aga juba reaalsus olema, kirjutab Financial Times.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing