EPL: Eesti turg huvitab 43 välismaa finantsasutust

11. juuni 2004, 07:35

Finantsinspektsiooni andmetel soovivad Eestis piiriüleseid finantsteenuseid pakkuda 43 Saksa, Briti, Austria, Luksemburgi ning Põhjamaade finantsasutust.

Teiste hulgas soovib teenuseid pakkuda 9 panka, 18 kahjukindlustusfirmat ning 16 investeerimisteenuste pakkujat, kirjutas Eesti Päevaleht.

See ei tähenda, et need firmad Eestisse kohe oma filiaalid loovad, piiriüleseid finantsteenuseid osutatakse koduriigist erinevate kommunikatsioonivahendite, näiteks interneti kaudu. Teine võimalus on neil firmadel pidada Eestis isikut, kes teenuste pakkumise eest siinsel turul vastutab.

Austria päritolu pank Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZÖ) on inspektsioonile teatanud, et soovib Eestis pakkuda laia teenuste ringi, alates hoiustest ja laenudest ning lõpetades maakleri- ja väärtpaberiteenustega. Pank rahastab 1,7 miljardi krooniga Kunda tselluloositehase ehitust.

?Kindlasti ei plaani me Eestis panka luua, kuna Eesti turul on pankade üleküllus,? ütles RZÖ avalike suhete juht Andreas Ecker. ?Küll aga võime pakkuda piiriüleseid teenuseid, nii saavad sealsed kliendid osa meie rahvusvahelisest kogemusest ja laiast haardest Kesk- ja Ida-Euroopas.? Eckeri sõnul on suur hulk teenuseid registreeritud igaks juhuks.

Laia teenuste ampluaa on registreerinud ka Suurbritannia HSBC Bank Plc. ?Piiriüleste teenuste pakkumine võimaldab meil pakkuda oma klientidele teenuseid, kuhu iganes nad ka ei reisiks või äri tegema ei läheks,? ütles HSBC meediajuht Richard Lindsay, kelle sõnul ei ole firmal lähiajal mingisuguseid konkreetseid plaane Eesti turul.

Tegevuse registreerimisest finantsinspektsioonis igaks juhuks tunnistasid Eesti Päevalehele ka mitmed kindlustusfirmad, teiste hulgas Suurbritannia Markel International Insurance Company ltd.

1. maist laienesid Eestile ELi teenuste vaba liikumise põhimõtted.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing