Ericsson: Aasiast saab meie tähtsaim regioon

16. juuni 2004, 10:53

Maailma suurim võrguseadmete tootja Ericsson teatas, et järgneva kolme kuni viie aasta jooksul saab Aasiast ettevõtte kõige tähtsam regioon.

Eeldatakse, et Hiina (mis on Ericssoni suuruselt teine turg USA järel) otsustab aasta jooksul ära kiiret andmesidet lubavad mobiilside litsentsid, ütles Ericssoni tegevjuht Carl-Henric Svanberg Singapuris toimuval messil Communicasia. ?Seal on niipalju avastamata maad ning väga palju uusi lisanduvaid kliente. Riikides kus pole tavatelefonivõrke välja ehitatud, võivad inimesed hüpata otse mobiilside peale,? spekuleeris Svanberg.

Ericsson, mis püstitab Aasias firmadele nagu Singapore Telecommunication mobiilsidevõrke, jahib antud regioonis taga teisi operaatoreid, mis on maha jäänud oma Euroopa ametivendadest ning tutvustab eriti kiiret andmesidet võimaldavaid (nt videoklippide vaatamine) mobiiltelefone.

Svanbergi sõnul ei avalda Hiina valitsuse püüe alandada inflatsiooni ja jahutada majanduskasvu telekomitööstuse kasvule mõju. ?Kui Hiina valitsuse arvates on majandus ülekuumenud ning nad püüavad seda veidi jahutada, siis on minu arvates kindel, et see alandab majanduse kiire maandumise riski,? ütles Svanberg. Samas loodab ta, et valitsus telekomisektorit puudutama ei hakka, kuna nad lisavad igal aastal riiki 60 miljonit uut telefonikasutajat ning annavad inimestele võimaluse mobiiltelefoniga rääkida.

Ericsson teenis oma möödunud aasta kogukäibest 23% Aasia regioonist.
Sel aastal avab Ericsson Svanbergi sõnul Euroopas, Kagu-Aasias, Austraalias ja Uus-Meremaal 46 kiiret andmesidet toetavat mobiilside võrku. Umbes 45% ettevõtte müügist tuleb arenevatelt turgudelt.

Ericssoni aktsia sulgus eile õhtul Stockholmi börsil 21,20 Rootsi kroonil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing