ELi volinik: Eesti määrab oma maksud veel pikka aega ise

28. juuni 2004, 15:40

Täna Tallinnas viibiv ELi siseturu volinik, kelle haldusalas on ka tolli- ja maksuküsimused, ei jaga kriitikat uute liikmete madalate maksude aadressil.

Frits Bolkesteini arvates on pigem vanade liikmesriikide maksud liiga kõrged ning need riigid peaksid oma makse alandama, selle asemel, et nõuda uutelt riikidelt maksude tõstmist.

?Ma ei kavatse teha seda, mida taotlesid mulle läkitatud kirjas Saksamaa kantsler Gerhard Schröder ja Prantsusmaa peaminister Jean Pierre Raffarin ? s.o kehtestada ELis 15-20% ettevõtte tulumaksu miinimummäär,? ütles Bolkestein. ?Ma leian, et selline lähenemine on väär ning see vähendaks ELi konkurentsivõimet. Eestil peab olema vabadus areneda nii kiiresti kui võimalik ? senises tempos püsides võib Eesti 20 aasta pärast ELi praegustele liikmesriikidele järele jõuda, ütles Bolkestein.

Kommenteerides ähvardusi, et ELi vanemad liikmesriigid võivad kärpida toetusi struktuurifondidest, kui uued riigid ?maksudumpingut? jätkavad, ütles Bolkestein, et taoline otsus eeldab ühehäälsust ehk kõigi 25 liikmesriigi toetust. See aga ei ole reaalne. Niisamuti ei ole Bolkesteini arvates reaalne saada kõigi 25 riigi toetust Saksamaa ja Prantsusmaa ettepanekule ettevõtete maksustamise harmoneerimiseks.

?Usun et veel pikka aega võib Eesti oma maksumäärad jätta nii kõrgele kui ise soovib,? ütles Bolkestein.

Bolkestein, kes külastab sel kuul kõiki uusi liikmesriike, ütles, et on väga rahul Eesti ettevalmistustega ELiga liitumiseks. ?Mul on väga vähe mille üle kaevata,? ütles ta, nimetades vaid üksikuid valdkondi, kus on jäänud väiksemaid probleeme ? näiteks kindlustuse alal. ?Suurem osa tööst ELi seaduste ülevõtmisel on tehtud'.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing