Veskimägi: suurimaks takistuseks eurole võib saada inflatsioon

28. juuni 2004, 13:16

Rahandusminister Taavi Veskimägi ütles äsja lõppenud pressikonverentsil, et euro kasutuselevõtu suurimaks takistuseks võib saada inflatsioon.

'Küsimus on, kuidas suudame ohjata inflatsiooni,' ütles Veskimägi. Kahe aasta jooksul alates euro kandidaatriigi liitumisest rahavahetussüsteemiga ERM2 peab kandidaatriik hoidma inflatsiooni kolme madalama inflatsiooniga Euroopa Liidu liikmesriigi tasemel, kus nende riikide keskmist inflatsiooni on lubatud ületada vaid 1,5 protsendiga. Eesti liitus ERM2ga eile.

Laenukoormuse kasvu, jooksevkonto defitsiidi ja avaliku sektori kulutustega Veskimägi sõnul ületamatuid probleeme ei ole.

Veskimägi ütles, et euro tegelik kasutuselevõtt Eestis sõltub peale tehnilise valmisoleku ka Euroopa Keskpangast, teistest liikmesriikidest ning siinsetest kommertspankadest ja kaupmeestest. Viimastega on vaja kokku leppida rahavahetuse üksikasjad.

Veskimägi sõnul Eesti inimeste jaoks rahavahetusega sisuliselt midagi ei muutu, kuna krooni kurss on euro suhtes fikseeritud tasemel 15,6466. 'See tähendab, et Eesti inimeste jaoks rahavahetusel raha väärtus ei muutu,' ütles Veskimägi.

Eesti kroon omab fikseeritud kurssi alates käibeletulekust ja on sellega rahvusvaluutade seas suhteliselt erandlik. Valdav osa rahvusvaluutasid omab ujuvat vahetuskurssi ja nende stabiliseerimiseks näeb ERM2 ette kõikumispiire pluss-miinus 15 protsenti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing