Rüütel ei kuulutanud üüri piirmäärade vabastust välja

30. juuni 2004, 14:30

President Arnold Rüütel jättis välja kuulutamata Riigikogus vastu võetud elamuseaduse muudatuse, mille järgi kaotatakse üüri piirmäärad.

Rüütel märkis oma otsuses, et on mõistetav seadusandja tahe kõrvaldada kehtivas õiguses üüri piirmääraga seonduvad kitsendused omandile, mis seavad eluruumide omanikud ebavõrdsesse olukorda, teatas presidendi kantselei.

Rüütel viitas aga, et vastuvõetud seaduses ette nähtav jõustumistähtaeg, 1. september 2004, jätab liiga lühikese aja selleks, et sundüürnikud saaksid oma tegevuse uutes oludes ümber korraldada. See ei ole kooskõlas põhiseaduse õiguskindluse põhimõttega, leidis Rüütel.

Ühtlasi viitas president vajadusele silmas pidada, et seaduse rakendumisel tagaks kehtiv sotsiaalhoolekande süsteem täiel määral inimeste õiguse eluasemele, mida käsitleb ka rahvusvaheline õigus.

Rüütel teeb oma otsuses Riigikogule ettepaneku seadust uuesti arutada ja viia see vastavusse põhiseadusega. Riigipea rõhutas, et omandireformi läbiviimisel aastate jooksul tekkinud probleemide lahendamine eeldab omanike ja üürnike huvisid arvestavate terviklike ja tasakaalustatud abinõude väljatöötamist, samuti nende eesmärkide täielikku realiseerimist, mis seati omandireformi aluste seaduses selle vastuvõtmisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing