PM: Vihm ähvardab põllumeestelt eurotoetused röövida

06. juuli 2004, 09:27

Pea terve juuni Eestit vaevanud vihmasajud võivad osa põllumeestest kauaoodatud eurotoetusteta jätta.

Ühtse pindalatoetuse saamiseks näevad eeskirjad ette, et rohumaad tuleb aastas vähemal korra niita ning see töö peab tehtud olema hiljemalt 31. juuliks. Läinud kuu vihmased ilmad selleks aga võimalust ei andnud ning kui täitub ilmatarkade ennustus vihmasest juulist, ei ole niita võimalik ka sel kuul, kirjutab Postimees.

Tartumaa Põllumeeste Liidu tegevtalunikust juhi Jaan Sõrra sõnul just seda paljud maaharijad kardavadki, sest loomapidajatel ei ole mõtet iga hinna eest rohuväljale niitma minna, kuna korralikku sööta sealt ei saa. «Võimalus oleks teha silo, kuid ega sedagi vihmaga niita saa, sest maa on nii tüma, et lihtsalt ei kanna masinaid,» rääkis ta.

Kui kõik see aga juhtub, võib Sõrra sõnul Eestit ähvardada veelgi suurem ikaldus kui mullu ning tema hinnangul peaks riik ennast selleks tõsiselt ette valmistama hakkama. Sellele juhtisid Tartumaa põllumehed hiljutisel kohtumisel ka põllumajandusministri tähelepanu.

Ministeeriumi pressiesindaja Iiris Saluri sõnul ei saa ministeerium esialgu midagi teha, sest kõigepealt peab vaatama, mis saagist lõpuks saab ja alles siis võib kahjusid kokku arvama hakata. Sellest hoolimata lubab ministeerium olukorral silma peal hoida ning vajaduse korral tegutseda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing