Skanska juht plaanib värvata ida-eurooplasi

30. juuli 2004, 11:53

Skanska plaanib värvata Poolast ja Balti riikidest nii palju odavat tööjõudu kui võimalik Rootsis ning mujal Põhjalas asuvatele ehitusobjektidele.

?Me kavatseme ära kasutada iga seadusliku võimaluse oma konkurentsivõime tõstmiseks Rootsis. Sinna kuulub nii allhanke kasutamine kui tööjõu sissetoomine teistest ELi riikidest,? ütles Skanska juht Graham Stuart, kirjutab Dagens Industri.

Juba praegu töötab Skanska ehitustel Rootsis palju poolakaid ning edaspidi on plaanis töölisi juurde värvata. ?Ma ei oska öelda kui kiiresti nende arv kasvab. Kuid selge on, et niikaua kui siin on võimalust ja tööturg Poolas mõõnab, võivad need töölised töötada Rootsis ja teistes Skandinaavia riikides,? ütles Stuart.

Rootsi ehitustööliste ametiühing seevastu püüab ELi uutest riikidest odava tööjõu Rootsi saabumist takistada ning taotles kevadel tööjõu vabale liikumisele üleminekuperioodi. See ettepanek ei läinud läbi. Iga kümnes Rootsi ehitustööline on tööta.

?Loomulikult on ametiühing selleks, et oma liikmeid kaitsta. Kuid EL on fakt ning me peame kohanema ja konkureerima sellises reaalsuses nagu see on,? ütles Graham Stuart.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing