EPL: ELi suured võtavad olulised portfellid

02. august 2004, 08:53

ELi suurriigid ? Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Poola ? sihivad uues Euroopa Komisjonis mõjukat majandusportfelli.

See teeb elu keeruliseks Siim Kallasel, kes ideaalis sooviks just üht neljast-viiest majandusega tegelevast volinikukohast, kirjutas Eesti Päevaleht.

Saksa ajakiri Focus teatas, et komisjoni uus president Jose Manuel Durao Barroso on Saksa volinikule Gynter Vehreugenile pakkunud ?tööstusvoliniku? kohta. Hetkel sellist ametinimetust veel pole, kuid kuna uues komisjonis on volinikke senisest viie võrra rohkem, mängitakse jaotused osaliselt ümber.

Pole saladus, et britt Peter Mandelson soovib samuti maanduda majandusvaldkonda. Võimalik on siseturg, konkurentsimandaat või kaubandussuhted. Viimast portfelli sihib ka Poola volinik Danuta Hybner.

Järele jääb majandus- ja rahandusvoliniku koht. Selle praeguse valdaja, Joaquin Almunia juures töötab hetkel ka Siim Kallas. Novembrist võib sel toolil istuda aga prantslane Jacques Barrot. Samas tahab ka Iirimaa rahandusminister Charlie McCreevy sama kohta.

Kõik see teeb Kallase elu raskeks. Kallas on küll üks kolmest ekspeaministrist uues komisjonis, kuid suurriikide seljatamiseks sellest ei piisa.

Lisaks on mõnigi mõjukatest mittemajanduslikest kohtadest kardetavasti uute liikmete jaoks välistatud: administratiivvolinik, tulevane sisekontrolli volinik ja välissuhete volinik.

Kallase jaoks huvitav, kuid kergem ettevõtlus- ja infotehnoloogiaportfell jääb ilmselt Soomele, kui seda just kaheks ei lõhuta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing