Loodi vaba tarkvara konsortsium

09. september 2004, 14:04

IT spetsialistide ja -kasutajate initsiatiivrühm moodustas eile vaba tarkvaraga tegelevate professionaalide, ettevõtete ja huviliste ühenduse.

Järgneb pressiteade, mille saatis Eesti Infotehnoloogia Seltsi volikogu esimees Jaan Oruaas:

Organisatsioon otsustati moodustada Eesti Infotehnoloogia Seltsi (EITS) toimkonnana. Pearõhk tegevuses suunatakse uute tehnoloogiate ja ärilahenduste võimaluste tutvustamisele ja koolitusele, kasutatakse juba olemasolevat EITSi koondunud kompetentsi.

Avalikku ja ärisektorit teavitatakse uutest arendustest, mis nende vajadusi arvestavad. Need tehakse kättesaadavaks arutelude ja uuringute raportites ning avalikes seisukohavõttudes. Oluline osa tegevuses on arvutikasutajate ja spetsialistide koolitusel.

Selles tegevuses ei eeldata vaikimisi mõne ärimudeli üleolekut, vaid kaalutakse kõiki alternatiive vastavalt kasutajate vajadustele ning teavitatakse huvipooli tekkivatest tehnilistest võimalustest, riskidest ja oodatavast majanduslikust tulemist.

Ühtne organisatsioon võimaldab esitada üldsusele põhjalikult läbi kaalutud ja tasakaalustatud seisukohti. Uute rakenduste kasutuselevõtmisega kaasnevateks probleemideks on seni olnud arvutikasutajate inertsus harjumuste muutmisel, vaba tarkvara kohta käiva hea võrdlusteabe vähesus otsuse tegemisel ja osalt ka teatud ebakindlus uue ärimudeli järgi loodud tarkvara kasutuselevõtmisel.

EITS tomikonna nimeks on vaba tarkvara konsortsium. Viieliikmeline juhatus kavandab tööplaanid järgneva paari nädala jooksul. Eesti konteksti arvestades kasutab konsortsium terminit 'vaba tarkvara', kuid lähtub oma põhimõtetes rohkem Avatud Lähtekoodi Initsiatiivi (OSI) kui Vaba Tarkvara Fondi (FSF) seisukohtadest.

Vaba tarkvara on järjest populaarsemaks muutuv võimalus rangelt litsentseeritud
kasutusõigusega tarkvaraga konkureerivate lahenduste loomiseks. Vaba tarkvara puhul on programmide tekstid kõigile kättesaadavad ? neid võib kasutada ja muuta sellekohase litsentsi tingimusi järgides. Vaba tarkvara ei tähenda seejuures alati täiesti tasuta kasutusvõimalust.

Eesti Infotehnoloogia Selts on 1989 aastal asutatud IT professionaalide ühendus, kuhu on koondunud arvutikasutajad, IT lahenduste arendajad, integreerijad ja hooldajad ning koolitajad. Seltsi eesmärk on tingimuste loomine oma liikmete professionaalsuse kasvuks ja nende erialase tegevuse edendamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing