Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Rokipidudel ja Õllesummeril lootust maksusoodustusele

25. jaanuar 2006, 07:21

Kultuuriministeerium taotleb kino- ja spordivõistluste piletitele väiksemat maksu.

Poliitikute suutmatus tõmmata piiri eliitkultuuri ja kommertskultuuri vahele saab tõenäoliselt põhjuseks, miks Riigikogul tuleb varem või hiljem maksustada Õllesummeri ja Sekspeditsiooni taolised üritused teatripiletitega sarnaselt soodusmääraga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Läinud sügisel lahvatanud maksutüli jätkus eile ja kestab ka täna parlamendis, kus tulipunktis on sotsiaaldemokraatide Mark Soosaare ja Peeter Kreitzbergi ning Liina Tõnissoni käibemaksuseaduse muutmise ettepanek. Opositsioon tahab alandada muuseumide, kinode, näituste, loomaaia, lõbustusparkide ja ka muude kultuuriürituste maksumäära seniselt 18 protsendilt viiele protsendile.

Endist viisi oleks väiksem ka teatri- ja kontserdipiletite käibemaks. Samas ei lahterda võrdse kohtlemise põhimõttest lähtuv eelnõu enam ürituste korraldajaid ja see annaks maksueelise ka lääne tippartiste Eestisse toovatele firmadele ja Õllesummeri korraldajatele. Eelnõu kaitsnud Soosaar luges rahuloluga ette kultuuriministeeriumi kirja, mis soovitas antud loetelusse lisada veel spordiürituste külastamise piletid.

“Üks riigikogu liige on arvanud, et üritust, kus laudadel on õllekannud ja lauldakse samu laule, mida lauldi Müncheni õllekeldrites, ei peaks abistama,” lausus Soosaar. “Ei julgeks siin piiri tõmmata, sest piisab, kui õlleüritus kutsub kohale sümfooniaorkestri ja laseb mängida paar Straussi valssi. Kas me peame viskama ta kohe üle parda?”

Eelnõu algatajad osutavad ka kinopiletite “ebanormaalselt kõrgele hinnale”, mistõttu rahvas käib üha vähem kinos.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing