Euroopa börsid rõõmustavad taas

09. märts 2006, 13:18

Kui viimased päevad olid Euroopa börsidel meeleolud mornid ning räägiti muudkui kahanevast kasumikasvust, siis täna on meeleolud kardinaalselt muutunud.

Euroopa ettevõtete aktsiate liikumist laialt kajastav Dow Jones Stoxx 600 indeks on tõusnud keskpäevaks 0,7% ning jõudnud 327,24 punktini.

„Euroopa aktsiate fundamentaalnäitajad on head. Tugev majandus, head kasumid ja positiivsed väljavaated muudavad aktsiaid atraktiivseteks,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg KBC Asset Management fondivalitseja Dirk Thiels.
„Ettevõtted on heas vormis. Nende võlakoormad on madalad ja rahavood tugevad,” lisas Lombard Odier Darier Hentsch fondivalitseja Xavier Lagrandie.

Kõik see on kardinaalne möödunud paarist päevast, mil turul toimuvat kommenteeriti hoopis negatiivsel toonil ning rõhutati hoopis seda, et selle aasta ettevõtete kasumikasvud möödud aasta kasvudele ligi ei saa.
Aga küllap on turuosalistele vaja, et turg üles-alla kõiguks.

Päeva tegija on Euroopas olnud regiooni suurim jaemüügifirma Carrefour, mille aastakasum (1,81 miljardit eurot) ületas nii aasta varasema tulemuse kui ka analüütikute keskmisi ootusi.
Aktsia on rallinud 2,3% ja jõudnud 41,16 euroni.

Veidi on turgu toetanud ka Hollandi suurim kindlustusselts Aegon, mille 687 miljoni euro suurune neljanda kvartali kasum ületas analüütikute 562 miljoni eurost ootust märkimisväärselt.
Aktsia on tõusnud 0,6%, tasemeni 13,68 eurot.

Tõusule on pööranud ka kaevandussektor, kuna vasehinna kiire hinnalangus on hakanud taas tekitama metalli vastu ostuhuvi. BHP ja Rio Tinto on tõusnud vastavalt 1,3% ja 1,4%.

Vaikselt on tõusule pööranud ka nafta ja energiafirma aktsiaid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing