Tallinn tõhustab piletikontrolli

23. märts 2006, 16:59

Tallinna transpordiamet andis ASile Falck Eesti 40 uut ID-pileti kontrolliseadet, mis võimaldavad kontrolliprotsessi tunduvalt kiiremaks ja tõhusamaks muuta.

Uued seadmed on hangitud ja hooldamist teostatakse riigihanke konkursi võitjaks kuulutatud '3Step IT OÜ' ja 'Lancro Baltic OÜ' ühispakkumise alusel, teatas pealinna transpordiamet.

Kuna igal kontrolöril on nüüdsest ID-pileti kontrollseade, lüheneb piletikontrollile kuluv aeg tunduvalt. Katseperiood näitas, et normaaltäituvusega bussi kontrollimiseks kulub linnatranspordi teenindajate brigaadil vaid paar minutit.

Piletikontrolli tegevuse koordineerimise juhtgrupi koosolekul otsustati tänu kontrollivõimaluste avardumisele ja selle efektiivsuse suurendamiseks taasalustada ühissõidukite peatamist piletikontrolliks kahe peatuse vahel. Seda rakendatakse tipptundide välisel ajal ning kontrolörid töötavad Falcki tunnustega ühtses vormirõivastuses. Loomulikult järgitakse liiklusohutuse nõudeid. Varasemad kogemused on näidanud, et sel viisil kulub kontrollimisele aega maksimaalselt kaks minutit, mis võimaldab kinni pidada ühissõiduki sõidugraafikust.

Piletikontroll peatuste vahelisel alal kinni peetud ühistranspordivahendites on kõige tõhusam kontrollimeetod, mis võimaldab tabada kõik sõidukis viibivad sõiduvargad. Meeldetuletuseks olgu märgitud, et möödunud aastal avastasid Falcki piletikontrolörid ühissõidukites ligi 50 000 piletita sõitjat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing