Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kaevanduskompanii rajab linna

07. aprill 2006, 13:58

Kaevandusgigandi Rio Tinto tütarfirma Kennecott Utah Copper rajab endale kuuluvale maale linna, mille elanike arvuks on planeeritud pool miljonit inimest.

Plaani teostamine peaks algust lõpuni aega võtma rohkem kui 50 aastat, kirjutab uudisteagentuur AP.
Tegemist on suurima erakapitalile kuuluva maatükiga USA metropolide kõrval.
Selle mega-eeslinna (maimukesele on nimeks pandud Daybreak) teke on kaevanduskompanii Kennecott Utah Copper idee, kel polnud siiani üldse kinnisvara-arendamise kogemusi. Eeslinn oleks ühendatud olümpialinna Salt Lake City`ga kiirtee ja rongitee abil.

Kaevandusfirma tegevjuhid rääkisid umbes 50 ehitusfirmaga, kuid asjaga tuli kaasa vaid seitse firmat, kes valiti välja esimese etapi 14000 maja ehitamiseks.
Kokku on plaanis ehitada 162,8tuhat maja.
„See oli segu erutusest ja hirmust,” ütles Destination Homes tegevjuht Brad Wilson, kes on üks projektis osalejatest. „See oli riskantne, aga päeva lõpuks saime aru, et nad teavad mis nad teevad.”

„Maa ühele omanikult kuulumine annab uskumatu kontrolli arengu ja plaani täitesaatmise üle,” ütles Irvine Co eksjuht Gary Hunt, kes hakkas 60.ndate alguses arendama Orange County nimelist piirkonda Lõuna-Californias.

„ See on Rio Tonto jaoks uus äri. Mõned inimesed küsisid, miks Kennecott ostis rohkem maad kui ta kaevandamiseks vajas. Meil on aga maa piirkonnas, mis on tugev nii demograafiliselt kui majanduslikult,” ütles Kennecott Land Co president Peter F. McMahon.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing