Nokial ja Motorolal nähakse oodatust kiiremat kasumi kasvu

Annika Matson 18. aprill 2006, 10:51

Maailma suurimate mobiiltelefonide tootjate Nokia ja Motorola võivad teatada oodatust kiiremast kasumi kasvust esimeses kvartalis, teatas Bloomberg.

Firmad on müünud prognoositust rohkem kõrgema hinnaga mobiiltelefone.
Nokia teatab oma esimese kvartali tulemused neljapäeval, 20. aprillil ning ettevõte võib teavitada kasumi üheksaprotsendilisest kasvust 941 miljoni euroni ehk 22 senti aktsia kohta, näitas Bloombergi küsitletud analüütikute keskmine ootus.

Motorola teatab oma tulemused täna pärast USA turu sulgemist ning kasumi kasvuks oodatakse 7,4 protsenti, 743 miljoni dollarini ehk 29 USA sendini aktsia kohta. Motorola tulemusi prognoosis USA investeerimispanga Pacific Crest Securities analüütik James Faucette, kes valiti firma StarMine Corp. poolt mobiiltelefonide tootjate tulemuste parimaks prognoosijaks.

Firmad müüsid piisavalt kalleid telefone USAs ja Euroopas, et kompenseerida odavamate ja madala rentaablusega telefonide müüki Hiinas ja Indias.
Nokia andis eelmisel nädalal Soomes teada keskmise mobiiltelefoni müügi hinna, mis ületas analüütikute ootusi ning see teade vähendas muret langevate kasumimarginaalide pärast.

Nokia juhatuse esimees Jorma Ollila võib teatada 22 protsendilisest käibe kasvust esimeses kvartalis, 9 miljardi euroni, andis Bloombergi küsitletud kaheksa analüütiku keskmine ootus.
Motorola käive võib analüütik Faucette ootuse kohaselt kasvada 17 protsenti, 9,54 miljardi dollarini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing