Vilniuses kogunes tuumajaama teostatavusuuringu juhtkomitee

21. aprill 2006, 15:46

Vilniuses kogunesid kolme Balti riigi energiafirmade juhid tuumajaama rajamise võimalusi uurivate töörühmade ettekannete kuulamiseks ja tegevuse kavandamiseks.

Tehnoloogiat ja keskkonda, elektriülekannet, finantseerimist ning õiguslikke aspekte uurivate töörühmade esindajad tegid Leetu uute tuumajaama rajamiseks tehtava uuringu juhtkomiteele ettekanded igas valdkonnas tehtud esialgsest analüüsist võimaliku konsultatsioonipartneri kaasamise vajalikkuse osas. Aprilli alguses töörühmade poolt saadetud konsultantide kaasamise pakkumiskutsele esitati võimalikelt koostööpartneritelt tehnoloogia ja keskkonna valdkonnast viis ning finantseerimise ja õiguse valdkonnas kummastki kuus pakkumist. Järgmise kahe nädala jooksul analüüsivad töörühmad laekunud pakkumisi ja seejärel esitavad oma ettepaneku konsultandi kaasamise otsuse tegemiseks juhtkomiteele.

“Projekti tähtsust ning unikaalsust arvestades on kindlasti oluline läbi analüüsida, millistel teemadel on vajalik kogemustega partnerite kaasamine välispoolt ning millistes teemades on kolme uuringus osaleva energiafirma enda ressursid piisavad,” rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. “Näiteks on tänaseks on selge, et sellise mahuka rahvusvahelise projekti finantseerimisvõimaluste analüüsiks on mõistlik lisaks kaasata teadmisi ja kogemusi selle valdkonna tippspetsialistidelt,” täiendas ta.

Järgmine tuumajaama uuringu juhtkomitee kohtumine toimub 8. mail Tallinnas.

Töörühmad peavad esitama juhtkomiteele oma valdkondade uuringu lõplikud tulemused käesoleva aasta 1. oktoobriks. Teostatavusuuring ise on plaanis lõpetada käesoleva aasta lõpuks.

Eesti Energia, Latvenergo ja Lietuvos Energija juhid allkirjastasid ühiste kavatsuste protokolli Leedu uue tuumajaama rajamise võimalikkuse uurimiseks käesoleva aasta 8. märtsil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing