USA investoreid peibutavad arenevad turud

25. aprill 2006, 10:30

USA investorid on sel aastal pannud rahvusvahelistesse fondidesse 68 miljardit dollarit – kaks korda rohkem kui kodumaistesse fondidesse.

Financial Times kirjutab, et välismaale investeerimine on eelmise aasta erakordselt tasemelt vähenenud, kuid jääb siiski kõrgeks kuna investorite jaoks on atraktiivsed ka arenevad turud nagu Lõuna-Korea, India, Venemaa, Brasiilia ja Türgi. Eelmisel aastal paigutasid ameeriklased välismaistesse aktsiatesse 130 miljardit dollarit, mida oli kolm korda rohkem kui nad kodumaale investeerisid.

Andmed näitavad, et USA investorid kütavad arenevate turgude buumi veelgi, kuigi mõned analüütikud hoiatavad, et nendes piirkondades võib tipp käes olla.

1990ndatel panid ameeriklased välismaale keskmiselt vähem oma varadest kui spetsialistide poolt soovitatud 10-12%. Praegu läheb välisriikidesse 70% ameeriklaste uutest investeeringutest.

„Kui sinna juurde panna veel 10 miljardit kuus, mis läheb välismaale institutsionaalsete investorite ja riskifondide kaudu, siis on viimase pooleteise aastaga riigist välja läinud 300 miljardit dollarit,” ütles uuringufirma TrimTabs juht Charles Biderman. „USA investorid on toitnud kasvu välisturgudel,” rääkis Biderman. „Tundub, et nad usuvad, et USA majandus ei kasva piisavalt kiiresti. Ajalugu näitab, et suur raha liikumine mingisse piirkonda näitab selle turu tippu.” 2000 aasta alguses, kui USAs oli börsibuumi tipp, siis läks esimese kolme kuuga sealsele turule 100 miljardit dollarit.

Siiski soovitavad analüütikud välisturgude jõudsast kasvust osa saada. JP Morgani globaalsete investeeringute strateeg Stuart Schweitzer ütles, et „välisturgudele investeerimine on üsna kohustuslik”. Arenevate turgude aktsiate hinnad võrreldes USA firmadega on siiani soodsad. Lisaks on firmad sealsetel turgudel väga varases kulude kärpimise faasis ja alles hakkavad efektiivsust taga ajama. Samuti on Schweitzeri sõnul USA dollar võtnud suuna pigem alla kui üles. Spetsialist soovitab oma klientidel panna kuni 25% varadest välisturgudele vaatamata mõnevõrra kõrgemale riskitasemele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing