Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Köögiviljadega hakatakse elektrooniliselt kauplema

27. aprill 2006, 10:46

Chicago kaubabörs (CBOT) on teatanud, et 1 augustist saab peamiste põllumajandussaadustega kaubelda ka elektrooniliselt.

Financial Times kirjutab, et 158aastase ajalooga börsi jaoks on see ajalooline samm. Varem oli oli võimalik sojaubade-, maisi-, nisu-, riisi- ja oafutuuridega kaubelda ainult börsipõrandal. Nüüd lisandub ka elektrooniline kauplemisvõimalus.

Börsi juhi sõnul peaks see käik andma börsikaupadele juurde likviidsust ning meelitama ligi uusi kauplejaid üle kogu maailma.

Globaalse haardega kaubabörsi loomine on olnud pikka aega CBOTi eesmärgiks. Näiteks on kaalutud Musta mere nisu futuurilepingutega kauplemist. Brasiilia sojafutuurid olid esimesed, mille puhul kauba kohaletoimetamine toimus väljaspool USAd.

Samas ei ole kõik selle muudatusega rahul. CBOTi veterankaupleja Ron Manaster leidis, et see on rumal ning börs kaotab teenustasudes. Samuti seab elektroonilise kauplemise laiendamine ohtu põrandakauplemise. Pärast seda, kui finantstoodetega sai hakata elektrooniliselt kauplema, seisab ruum, kus neid kaubeldi, tühjana.


ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing