Keskerakond heitis endise abilinnapea parteist välja

Gert D. Hankewitz 17. mai 2006, 10:25

Keskerakonna Pärnu piirkonna juhatus otsustas Pärnu linnavolikogu liikme Eino-Jüri Laarmanni erakonnast välja arvata, kirjutab Pärnu Postimees.

Põhjuseks see, et endine abilinnapea eiras erakonna programmilisi seisukohti ja keskfraktsiooni töökorda.

Laarmanni erakonnast väljaheitmise ajendiks sai eelnõu, mille isepäine volikogu liige esitas volikogu neljapäevasel istungil arutamiseks. Laarmann soovis, et volikogu lõpetaks äsja asutatud Pärnu munitsipaalpolitsei tegevuse ja suurendaks majandusosakonna koosseisu kolme järelevalveametniku võrra.

Munitsipaalpolitsei loomine on kirjutatud Keskerakonna, Res Publica, Isamaaliidu ja Rahvaliidu vahel sõlmitud koalitsioonilepingusse ja oli üks Keskerakonna peamistest valimislubadustest.

'Selle alusel saime valijate toetuse ja see oleks valijate petmine, kui me nüüd munitsipaalpolitseid likvideerima asuksime,' ütles Pärnu linnavolikogu keskfraktsiooni esimees Hillar Talvik.

Laarmanni sõnul on ta munitsipaalpolitsei vastu kogu aeg olnud. 'Vaja on tugevdada majandusosakonda. Nii väikeses linnas munitsipaalpolitsei end ei õigusta,' lausus ta.

Laarmann sõnas, et ta pole veel otsustanud, kas hakata oma erakonnast väljaheitmist vaidlustama. Volikogusse kavatseb ta sõltumatu saadikuna edasi jääda.

Endise abilinnapea Laarmanni isepäisus oli ajend, miks aasta tagasi Pärnus Keskerakonna, Reformierakonna ja Isamaaliidu võimuliit lagunes.

Linnarahva seas on Laarmann tuntust kogunud peata Lenini kuju teisaldamisega ja üle vallikraavi ajutise silla ehitamisega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing