EPL: Parkimiskontrolöride arv kasvab

11. august 2006, 07:25

Tallinna linn plaanib laiendada autode teisaldamisõigust ka erasektorile ning valesti parkimise eest karistamise õigust munitsipaalpolitseile.

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo sõnul soovib linnavalitsus muuta liiklusseadust nii, et avaliku teenuse lepingu alusel saaks autode teisaldamise otsuseõiguse ka teisaldamissõiduki juht. Hetkel on see õigus vaid üheksal Tallinna parkimiskontrolöril, kes peavad kahe teisaldamissõiduki juhtidega alati väljakutsel kaasas olema, kirjutab Eesti Päevaleht.

Harjo kinnitusel jääb sellest selgelt liiga väheks. Hetkel ei anna liiklusseadus erasektorile mingit otsustusõigust, küll aga teeb seda näiteks ühistranspordiseadus, milles piletikontrolli teenus on riigihanke korras antud üle erafirmale.

'Kesklinnas on palju segadust ja seetõttu on vähe lootust, et meie parkimiskontrolörid jõuaksid linna äärealadele. Seepärast tahaksime laiendada munitsipaalpolitsei õigusi, et nad saaksid lisaks heakorra tagamisele karistada ka valesti parkinuid,' lisas Harjo. Selle üle otsustab tema sõnul linna volikogu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing