Rein Taagepera: Rüütel, loobu!

18. september 2006, 13:40

Tartu Ülikooli emeriitprofessori Rein Taagepera meelest oleks Eestile ja ka Arnold Rüütlile parim, kui Rüütel loobuks kandideerimast Eesti riigipeaks.

Kunagise presidendikandiaadi Rein Taagepera meelest oleks Rüütel edaspidi äärmiselt lõhestav president selle 70 protsendi vahel rahvast, kes pidevalt on väljendanud soovi, et ta lavalt lahkuks, ja selle 30 protsendi vahel, kellele ta ikka veel meeldib. “See ei ole enam nagu viie aasta eest, kus paljud minu kombel Rüütli presidentuuri vastu võtsid vaimustuseta, kuid respektiga. Selle respekti on istuv president hävitanud laimuga oma eelkäija isa kohta ja oma väitega, et kui 70% rahvast soovib tema lavalt lahkumist, siis olevat see 'psühhoterror' tema vastu. Kelleks peab ta ennast ja kelleks peab ta rahvast?” kirjutab Taagepera homses Äripäevas.

Kui poliitilised kombinatsioonid Rüütli rahva valdava enamuse soovi vastaselt siiski presidendiks viivad, ei saa ta Taagepera sõnul enam oodata respekti. “Rüütel oleks 'jokk' president selle uudissõna kõige ilgemas mõttes,“ märgib Taagepera.

Samas arvab Taagepera, et Rüütli käsitsejad laseksid Rüütlil tema karjääri auväärselt lõpetada. “Siis jääb üle vaid loota Ilvese võitu ja haavade aeglast paranemist,”loodab ta.

Loe lähemalt homsest Äripäevast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing