Südameapteek sai Rootsist suuromaniku

16. juuli 2014, 00:00

Eile omandas Rootsi suur­investor Oskar Svensson 70% osaluse Südameapteegis.

Apteegiketi senine omanik Tarmo Laanetu jääb vähemusaktsionäriks, plaanides allesjäänud osalust hoida ja selle väärtust koos ettevõttega kasvatada.

Laanetule kuulub nüüd Südameapteegi valdusettevõtte Pharmaswed AB aktsiatest 30%. “Apteegi juhtimises muudatusi ei toimu,” kinnitas Laanetu, kes on edasi Südameapteegi nõukogu esimees. Juhatuse esimehena jätkab Mart Mägi.

Svensson on Runsvengruppen AB (ÖoB kauplused) nõukogu esimees ja endine juhatuse esimees. Tema ettevõte on Rootsi kodumajapidamis- ja tarbekaupade segmendi turuliider, omades 100 kauplust ja aastast käivet üle 4 miljardi Rootsi krooni.

“Südameapteegile loob see tehing tugeva konkurentsieelise praegusel muutuval apteegiturul,” ütles Laanetu. Tema sõnul on Svensson suurte kogemustega investor, kellel on põhjalikud teadmised jaekaubandusest. Osaluse müük loob eestlase teatel eeldused suuremateks investeeringuteks, mis hakkavad täiendama Südame­apteegi jaevõrgu kontseptsiooni.

Laanetu sõnul on ettevõttel huvi Balti- ja Põhjamaades laieneda ravimite jaemüügi, erameditsiini ja tervishoiuteenuste valdkonnas. Konfidentsiaalsus­klausli tõttu ei saanud ta tehingu hinda ega muid tingimusi kommenteerida.

Seljataga neli aastat ühist äri. Svensson kommenteeris enamusosaluse omandamist kui loomulikku sammu. “Investeering Südameapteeki on oluline osa minu investeerimisportfellist. Laanetu kogemused ravimiturul ja minu teadmised jaeäris loovad parimad koostööeeldused ja võimalused laieneda ravimi- ja tervishoiuäris,” ütles ta pressiteate vahendusel.

Laanetu lisas, et on Svenssoni ja äripartneri Frederik Gyllenhammariga neli aastat omanud ühist kinnisvaraettevõtet Eestis.

Südameapteegi ketti kuulub 68 apteeki, kus on palgal 285 töötajat.

Südame­apteekide ketti on riigikontroll nimetanud Margus Linnamäe Magnumi kontserni kontrolli all olevaks. Laanetu on endine Magnum Medicali juhatuse esimees.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2014, 20:57
Otsi:

Ava täpsem otsing