Euroopa ravikindlustuskaart ei asenda reisikindlustust

30. august 2011, 15:58

Tihtipeale peetakse Euroopa ravikindlustuskaarti reisikindlustusele heaks alternatiiviks. Paraku tuleb tunnistada, et nii see siiski ei ole kuna Euroopa ravikindlustuskaardi abil saab vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega.

Miks ei piisa Euroopa ravikindlustuskaardist? Haigekassa hüvitab otsese raviteenusega seotud kulud (nt traumapunkti vastuvõtt, esmased uuringud), kuid lisakulud tuleb kliendil endal katta. Samuti ei hüvitata välisriigis mitmeid vältimatu abi kulusid. Selliste kulude alla võivad minna näiteks sõit haiglasse, eriarsti vastuvõtt, täiendavad uuringud, operatsioonid, voodikoha maksumus, ravimite ostmised.

Teine võimalus on kasutada pankade poolt krediitkaardiga kaasnevat reisikindlustust. Näiteks, Eesti ühe juhtiva panga krediitkaardi omanikule ja tema pereliikmetele kehtib reisikindlustus, kui reisi eest on vähemalt 75% ulatuses tasutud krediit- või deebetkaardiga või ülekandega Internetipangast. Viimase nüansi jätavad kliendid tihti kahe silma vahele ning kahju toimumisel selgub siiski kindlustushüvitisest keeldumine.

Kindlustusseltsidest või maakleri vahendusel ostetud reisikindlustus hüvitatab õnnetusjuhtumi või ootamatu haigestumise tõttu tekkinud kahju ning korvatakse ka kulutused, mis on tekkinud reisi ärajäämise või selle hilinemise tagajärjel. Reisikindlustus katab ka transpordikulud lähimasse raviasutusse ning vajadusel ka tagasi asukohariiki.

Reisikindlustus koosneb tavaliselt meditsiiniabikindlustusest (tervisekindlustus) ning võimalikest lisakindlustustest: 
• Meditsiiniabi kindlustus on kõige olulisem osa reisikindlustusest, mis katab välisriigis tekkinud ravikulud. Mida kaugemale sõita, seda suurem peaks olema meditsiiniabikindlustus. Tervise- ehk meditsiiniabi kindlustus on mitmetesse riikidesse (nt Venemaa, Valgevene) sõitmisel kohustuslik.
• Pagasikindlustuseks on pagasi kaotsiminek, kahjustumine, hilinemine sihtkohta. Samuti hüvitatakse esmavajalike esemete (nt hügieenivahendid) ostmise kulud, kui pagas jõuab reisi sihtkohta Teist hiljem. Pagasi hilinemisel või kaotsiminekul on oluline sellest koheselt teavitada lennujaama ja/või lennufirma esindajaid.
• Üha rohkem läheb tänapäeval lisaks meditsiiniabi kindlustusele vaja reisitõrke kindlustust olukordades, kus peate reisi tühistama juba enne selle algust või kui reis ootamatult katkeb. Reisitõrkekindlustuseks on reisi katkestamine, ärajäämine, hilinemine. Kui hilinete reisi algus- või transiitpunkti, korvatakse tekkinud lisakulud transpordile või majutusele, mis on vajalikud reisile jõudmiseks. Reisitõrkekindlustus tasub osta kohe reisi broneerimisel, sest siis on kindlustuskaitse tagatud nii reisi ajal kui ka enne reisi.

*M-kindlustus on BCP Kindlustusmaakler OÜ registreeritud kaubamärk.

NB! Tutvu kindlustustingimustega ja pea nõu spetsialistidega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2011, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing