Energiaagantuur: Nafta hind langeb veel

14. november 2014, 14:50
Nafta puurtorn
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141114/BORS/141119746/AR/0/AR-141119746.jpg

Rahvusvaheline Energiaagantuur (IEA) teatas, et viimaste kuude naftahindade dramaatilisele langusele pole veel lõppu näha.

Agentuur juhtis tähelepanu sellele, et nõrk nõudlus, tugev dollar ja USA naftatootmise buum tähendavad uut ajastut naftaturul ning see võib hakata mõjutama mõnede riikide sotsiaalset stabiilsust.

Alates juuni tipust on naftahinnad langenud 30 protsenti ning Põhjamere Brenti toornafta hind langes reedel alla 80 dollari taset, mis on nelja aasta madalaim. Spekulandid loodavad aga kasu lõigata novembri lõpus toimuvalt OPECi riikide kohtumisest, kus võidakse otsustada tootmist vähendada. See suruks ka hinnad kõrgemale, kirjutas CNBC.

IEA teatel pole Pärsia lahe riikidelt selget konsensust nafta tootmise vähendamise suhtes ning seetõttu prognoosib agentuur järgmiseks kuueks kuuks hindade langust.

„Nõudlus ja pakkumine viitavad sellele, et hinnad hoiavad languskurssi ,” teatas agentuur täna avaldatud raportis. „Meie nõudluse ja pakkumise prognoos näitab, et kui uusi tarnekatkestusi ei tule, võivad hinnad ka järgmise aasta esimeses pooles langeda.”

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2014, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing