Moody’s: naftasektor ohustab majandust

11. aprill 2016, 12:16
Moody's
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160411/BORS/160419981/AR/0/AR-160419981.jpg

Reitinguagentuur Moody’s hoiatas, et nafta-, maagaasi- ja kaevandusfirmadel on üha keerulisem leida rahalisi vahendeid lühiajaliste kulude katmiseks ning see ohustab teisi sektoreid Euroopa majanduses.

Märtsis kasvas alla investeerimisjärgu ehk rämpsreitingu saanud Euroopa ettevõtete hulk 23 protsenti. Eelmine aasta samal ajal kasvas rämpsreitingu saanud ettevõtete hulk 11 protsenti, selgus Moody’se andmetest.

Reitinguagentuuri teatel võib sel aastal suureneda nende ettevõtete arv, kes nõrga reitingu saavad, kuna üha enam on ettevõtetel raskusi kaasata raha võlakirjade müügiga. Moody’se asepresident Tobias Wagner hoiatas, et kui selline olukord jätkub, toob see likviidsusprobleeme ka ettevõtetele, mis asuvad väljaspool naftasektorit.

Moody’se vanem asepresident Alessandro Roccati leevendas mõningaid Euroopa pankade hirme sellega, kui ütles, et nafta- ja gaasisektori osakaal Euroopa pankades on mõõdukas. „See võib sel aastal küll suureneda, kuid üldiselt ei saaks see reitingutele olulist mõju avaldada,“ ütles Roccati.

Tema sõnul on nafta- ja gaasifirmadele antud laenude osakaal Euroopa pankades umbes 3 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. April 2016, 12:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing