Kulla hinna tõusu ei jätku kauaks

22. september 2016, 09:57
Kulla hind tõusis 1336 dollarile unts.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160922/BORS/160929903/AR/0/AR-160929903.jpg

Kuigi kulla hind tõusis pärast Föderaalreservi otsust intressimäärasid mitte tõsta, hakkab ühe analüütiku sõnul hind õige pea kukkuma, vahendab CNBC.

Pärast Fedi otsust tõusis kulla hind viimase 12 päeva kõrgeimale tasemele, 1336 dollarile unts.

CEF Holdingsi juht Warren Gilman ennustab siiski, et õige pea saab hinnaralli otsa. CEF Holdings on Hongkongis tegutsev investeerimisfirma, mille omanikuks on miljardär Li Kale kuuluv Chueng Kong Holdings ning Canadian Imperial Bank of Commerce.

“Kulla probleem seisneb intressimäärade tõstmises. Iga kord, kui intressimäärasid ei tõsteta, teeb kulla hind justkui kergendusralli, mis ei kesta aga kaua,” lausus ta.

Gilman märkis, et kui inimesed tahaksid kohe praegu investeerida kulda, siis pole sellel ilmselt mõtet, kuna kulla hind on praegu liiga kõrge. Samas nentis ta, et kuld on pikas perspektiivis siiski hea investeering ning arvestades, et detsembris tõstab Fed suure tõenäosusega intressimäärasid, peaks hind ka langema. Kui intressimäärasid tõstetakse, toob see reeglina kaasa ka dollari tugevnemise ning muudab kulla väljaspool USAd tegutsevatele investoritele kallimaks.

Gilman lausus, et investorid peaksid kindlasti meeles pidama, et intressimäärad tõotavad lähiajal madalaks jääda, mis omakorda toetab kulla hinna tõusu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2016, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing