Võimalik kokkulepe tõstis nafta hinda

26. september 2016, 09:00
Naftapuurtorn
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160926/BORS/160929777/AR/0/AR-160929777.jpg

Nafta hind tõusis viimase kahe kuu jooksul enim, kuna Saudi Araabia andis märku, et on valmis tootmismahtu kärpima juhul, kui Iraan oma toodangut ei suurenda, vahendab Bloomberg.

Naftafutuurid kallinesid 1,1% võrra, 46,19 dollarile barrelist.

Alles reedel reageeris nafta hind aga 4% suuruse langusega. Toona jõudsid maailma meediasse uudised, et Saudi Araabia ei usu täna algava Alþeeria tippkohtumise tulemusena sündivat põhimõttelist otsust. Viinis peetud eelkõnelused Iraani ja Saudi Araabia vahel lõppesid sisuliselt tulemusteta.

Nüüdseks on aga asjaga kursis inimeste sõnul teada, et kokkuleppe sünd on siiski võimalik: saudid olevat pakkunud, et külmutavad tootmismahud jaanuarikuu tasemele, ent seda vaid juhul, kui Iraan oma toodangut ei suurenda. Saudi Araabia tootis jaanuaris 10,2 miljonit barrelit musta kulda päevas. Võrdluseks, augustis oli sama näitaja suurem, 10,69 miljonit.

“On märkimisväärne, et saudid oma seisukohti leevendasid,” märkis naftaanalüütik Richard Gorry. “Iraanlaste seisukohast vaadatuna ei saaks nad toodangut enam niikuinii märkimisväärselt tõsta, seega tootmismahtude külmutamine ei teeks neile järgneva 12-18 kuu jooksul midagi halba,” lisas ta intervjuus Bloombergile.

Alþeeria energiaminister Noureddine Boutarfa on öelnud, et naftaturu tasakaalustamiseks oleks päevast toodangut vaja kärpida umbes miljoni barreli võrra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2016, 09:00
Otsi:

Ava täpsem otsing